Menu

Blog

Distanční výuka nebo prázdniny?

09. 11. 2020

Školní výuka je určitý způsob komunikace a vzájemné interakce. Předávání informací a znalostí, vytváření sociálních vazeb a emocí. Dnes jsou školy zavřené a učí se takzvaně online. Je to nová forma, dosud neprobádaná, na pedáku se neučí, nikdo ji neumí, nikdo s ní nemá letité zkušenosti. Naštěstí, protože pokud je něco v českém vzdělávacím systému špatně, pak to, že se ve většině našich škol musí učit pořád tak, jak to po nich vyžaduje náš stoletý zatuchlý bolševický „školní vzdělávací program“.

číst více

Umíte měřit svoji výkonnost?

17. 07. 2020

Dnes již nestačí pouze sledovat zisk, obrat nebo rentabilitu. Je potřeba sledovat vlivové ukazatele komplexně, tedy napříč celou organizací v jejich vzájemném působení, a na základě jejich příčinných vazeb včas odhalovat slabiny celého systému. Neboť i ty největší a nejpevnější hráze se mohou začít bortit po vzniku drobných skulinek.

číst více

Jste připraveni na změny?

11. 06. 2020

Překotná expanze, chybná manažerská rozhodnutí, zvýšené náklady, vstup nových silných konkurentů na trh, nasycení trhu, nebo, jako v mnohých případech dnes, objektivní vnější vlivy jako třeba globální ekonomická krize – to jsou faktory, které mohou ve velmi krátké době zásadně ovlivnit podmínky existence podniku.

číst více

Zvyšujete svoji podnikatelskou výkonnost?

06. 04. 2020

Jaké má vlastně váš podnik definované cíle? A směřuje k nim? Jsou vůbec dosažitelné, a za jakých podmínek?  Má management podnik opravdu pod kontrolou, a je schopen kompetentně reagovat na změny, přicházející z vnějšího prostředí? Kam podnik směřuje a kam směřuje celé odvětví?

číst více

Píše se květen 2021

21. 03. 2020

Jako Prorok si mohu dovolit malou úvahu do budoucna :)

číst více

Posloucháte svého avatara? Táhne vás ke dnu.

05. 12. 2019

Bývalý zaměstnanec Googlu Tristan Harris na svém vystoupení v americkém senátu upozornil na jednu velmi podstatnou skutečnost - že si málokterý uživatel sociálních sítí uvědomuje, jak moc je jimi manipulován. A jak velký vliv mají sociální sítě na naše chování, názory a dokonce i osudy.

číst více

Rozhodněte se být šťastni

08. 11. 2019

K narozeninám se přeje obvykle hodně zdraví a štěstí, pak se dodá něco o tom Titanicu, že tam byli všichni zdraví, ale neměli štěstí, a na tom jistě něco je. Ale ono je to s tím štěstím naštěstí ještě trochu jinak. My se můžeme rozhodnout, že budeme šťastni.

číst více

Dobrý den! Bůůů!

17. 10. 2019

Všimli jste si, jak se mění naše chování i náš slovník? Už žádné děkuji, ale "super". Na pozdrav v mateřské školce abyste si odpověděli sami.

číst více

Znáte své hodnoty a postoje?

20. 09. 2019

Podle čeho jste si vybral/a partnera nebo partnerku? Ať už první nebo druhou nebo třetí, to nehraje roli. Umíte to definovat? Není to jednoduché. A s motivací v práci je to podobné :)

číst více

Respekt - jen prázdné slovo bez obsahu?

17. 09. 2019

Máme k sobě respekt nebo ne? Při osobním jednání i na sociálních sítích? Řekli byste to samé, co třeba někdy napíšete na facebook, někomu do očí, i když ho neznáte?

číst více
  • <
  • 1
  • >
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace